Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Genel Bilgiler

MÜDÜRÜMÜZÜN MESAJI

Sevgili Öğrencilerim,

Öncelikle Batman Üniversitesi'nin öğrencisi olduğunuz için sizi kutlarım. Hepiniz çeşitli zorluklardan ve zorlu sınavlardan geçerek yüksekokulumuza geldiniz. Sahip olduğunuz potansiyeli keşfetmek için üniversite yaşamı bir başlangıçtır. Hedeflerinize ulaşmada aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız belirleyici olacaktır. Yüksekokulumuz vereceği eğitimle ufkunuzu genişletecek ve sizin için iyi bir yol gösterici olacaktır. Önünüzdeki engelleri ise kendi azminiz ve kararlılığınızla aşacaksınız. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz, akademik başarıları ile kendilerini kanıtlamış, aynı zamanda öğrencilerine şefkatle yaklaşan öğretim elemanları ve uzman idari kadrosu ile sizlerin hizmetindedir. Mezuniyet sonrası da sizlerle yakın ilişkimizi devam ettireceğiz. Mezunlarımızdan ve çalışmakta oldukları kurumlardan gelen olumlu geri bildirimler ve yapıcı eleştiriler, bizler için gurur kaynağı olmanın yanı sıra öğretim politikalarımızı geliştirmede de en önemli referanslarımızdır. Hep birlikte ülkemizi daha da ileriye götüreceğimize inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri sevgi ve muhabbetle selamlar, eğitim-öğretim hayatınızda başarılar dilerim.

                                                                                                                                           Dr. Öğr. Üyesi Fahri ÖZTEKE

                                                                                                                                      Müdür V. 

 

OKULUMUZ HAKKINDA

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz 2019 yılında Batman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan ayrılarak kurulmuştur. Bünyesinde Çocuk Gelişimi (Normal ve İkinci Öğretim), Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Normal ve İkinci Öğretim), Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İkinci Öğretim), Bankacılık ve Sigortacılık (Normal ve İkinci Öğretim), Özel Güvenlik ve Koruma (Normal Öğretim), Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İkinci Öğretim) programlarını barındırmakta olup ülkemiz ve geleceğimiz için her alanda nitelikli meslek elemanı yetiştirmek üzere eğitim vermektir.

Okulumuz Batman Üniversitesi Batı Raman yerleşkesinde öğretim hayatına devam etmektedir.

 

MİSYONUMUZ VE VİZYONUMUZ

Evrensel insanlık değerlerini ve anlayışları benimsemiş, donanımlı, pozitif düşünen, üretken, katılımcı, kendisi ve çevresiyle uyumlu, milli ve manevi değerlere bağlı, sanayi, ticaret ve hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve beceriye sahip, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık, sorgulayıcı-yaratıcı düşünceyi kullanabilen, kendini ifade edebilen, mükemmele ulaşmayı hedefleyen, bölgemizin ve şehrimizin gelişmesine sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkıda bulunabilecek nitelikli meslek elemanı yetiştirmek üzere eğitim vermektir.

Uluslararası nitelikte öğrenci ve öğretim elemanlarına sahip, ülkemiz için kalifiye meslek elemanları yetiştiren, mezunları tercih edilen ve aranan, toplumun refahına ve gelişimine katkıda bulunan, insan sevgisini ön planda tutan, hoşgörülü, barışçı, katılımcı, uzlaşmacı, aklın ve bilimin ışığında uluslararası standartlarda mesleki bilgi, beceri ve donanıma sahip öğrenciler yetiştiren bir meslek yüksekokulu olmaktır.